VARŞOVA ÜNİVERSİTESİ

VARŞOVA ÜNİVERSİTESİ

Varşova, Polonya’nın başkentidir. Avrupa’nın en güzel başkentleri arasında gösterilmektedir. Tarihi yapısı, modern kültürü, eğitim seçenekleri ve daha pek çok özelliği ile Varşova tam bir turistlik yerdir. Ülkenin en büyük üniversitesi başkent Varşova’dadır. Bu anlamda Varşova üniversitesi ülkemiz içinde iyi bir alternatif seçenektir. Dünyada en iyi üniversitelerden biridir. 2006 yılında önemli bir dereceye hak kazanmıştır. Yaklaşık olarak 60 binini üzerinden öğrenci eğitim görmeyi sürdürmektedir. Merkez kampüs şehrin tam orta yerinde bulunmaktadır. Bu anlamda Varşova tam bir öğrenci kentidir.

Genel olarak Polonya öğrencilerin ilgi merkezi haline dönüşmüştür. Eğitim kalitesi bunda çok etkili olmuştur. Bir diğer önemli etkende maliyetlerdir. Maliyetlerin uygun olması bu ülkeyi popüler hale getirmiştir. Polonya’yı tercih edenler için ilk seçenek her zaman Varşova üniversitesi olmuştur. Ülkenin en iyi ve dünyada da sayılı üniversiteleri arasında yer almaktadır. Özellikle Tıp Fakültesi alanında mükemmeldir. Okulun en başarılı bölümü tıp fakültesidir. Üniversite içinde Tıp dışında pek çok bölüm bulunmaktadır. Sosyal bilimler, kimya, coğrafya, ekonomi, jeoloji, fizik, hukuk, gazetecilik, medya, psikoloji, eczacılı, diş hekimliği gibi bölümler yer almaktadır. Bunun dışında felsefe, modern diller, matematik, edebiyat gibi bölümlerde mevcuttur. Tüm bu bölümler arasından dilediğiniz seçimleri rahatlıkla yapabilirsiniz. Avrupa’da okumak çok pahalıdır diye düşünmeyin. Bu düşünce tarih olmuştur. Ülkemizde bir lisans eğitimi için ayıracağınız bütçeyi geçmeyecektir.

Avrupa ve dünyanın sayılı üniversiteleri arasında yer alan bu okulu sizde değerlendirmelisiniz. Modern bina yapısı, şehrin ve Avrupa’nın merkezinde mükemmel bir eğitim dönemi Varşova üniversitesi ile sizleri beklemektedir. Yeni deneyimler, farklı kültürler, benzersiz yaşam koşulları ve çok daha fazlasına hazır olun. Bu büyük deneyimi yaşamak için daha fazla zaman kaybetmeden harekete geçebilirsiniz.

Etiketler

Bir Yorum Yazın